Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/55-R18 till din stadsjeep. Quasar, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Quasar har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Detta däck har en bredd på 215 mm och har en profil som är ungefär 118 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Quasar. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 775 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Quasar |
| Däckbeteckning | 215/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 6959956792788 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/55-R19 och modellnamnet Quasar.
Offroaddäcket Quasar har en däckbeteckning som är 225/55-R18. Däcket kommer från .
Ett offroaddäck från . Quasar har däckbeteckningen 235/55-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Quasar och däckbeteckningen 235/55-R17.