Optimo K415 är ett däck från som har däckbeteckningen 205/55-R16. Detta sommardäck har modellnamnet Optimo K415 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Sommardäcket är 205 mm brett med en profil på 113 mm. Hastighetsindex H som Optimo K415 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Optimo K415? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 921 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Optimo K415 |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8808563291253 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/55-R17.
Sommardäcket Optimo K415 har en däckbeteckning som är 225/55-R17. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet Optimo K415. Däcket har däckbeteckningen 195/50-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Optimo K415 och däckbeteckningen 195/65-R15.