Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 145/70-R13 till din bil. Detta sommardäck har modellnamnet Econex NA-1 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 13" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 145 mm brett och har samtidigt en profil på 102 mm. Profilen motsvarar 70% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Econex NA-1 är T. Detta innebär att Econex NA-1 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Behöver du 13"-fälgar till dina Econex NA-1? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 871 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Econex NA-1 |
| Däckbeteckning | 145/70-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 145 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 71 |
| EAN | 4711510460579 |
Detta sommardäck från , kallat Brillantis 2, har däckbeteckningen 145/70-R13.
Detta sommardäck från , kallat Optimo K715, har däckbeteckningen 145/70-R13.
Optimo K715 - Ett sommardäck med däckmärkningen 145/70-R13.
Detta sommardäck från , kallat Remex RX-615, har däckbeteckningen 145/70-R13.