Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 275/40-R21 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Eagle F1 Asymmetric 3.
Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck med diametern 21". Eagle F1 Asymmetric 3 har en bredd på 275 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 110 mm. Eagle F1 Asymmetric 3 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Behöver du även 21"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 603 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 275/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 5452000726261 |
Offroaddäck från med modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 6 och däckbeteckningen 275/40-R21.
Eagle F1 Asymmetric 3 ROF är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/40-R21.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 3 har en däckbeteckning som är 275/40-R22. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 6 och däckbeteckningen 275/40-R19.