Ultra*Speed 2 är ett däck från som har däckbeteckningen 255/35-R20. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Ultra*Speed 2.
Ultra*Speed 2 är ett sommardäck med diametern 20". Ultra*Speed 2 har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 35% av däckets bredd, det vill säga cirka 89 mm. Ultra*Speed 2 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Ultra*Speed 2 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 200 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ultra*Speed 2 |
| Däckbeteckning | 255/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4024064001014 |
Sommardäcket Ultra*Speed 2 har en däckbeteckning som är 265/35-R18. Däcket kommer från .
Sommardäcket Ultra*Speed 2 från med däckbeteckningen 255/35-R19.
Sommardäcket Ultra*Speed 2 från med däckbeteckningen 255/35-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ultra*Speed 2. Däcket har däckbeteckningen 215/55-R16.