Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 225/75-R16. Road Venture AT52 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Road Venture AT52 har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Road Venture AT52 har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 75% av däckets bredd, det vill säga cirka 169 mm. Road Venture AT52 är godkänt för hastigheter upp till 180 km/h (index S).
Komplettera Road Venture AT52 med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 797 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 115/112 |
| EAN | 8808956304652 |
Offroaddäcket Road Venture MT KL71 från med däckbeteckningen 225/75-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/75-R16 och modellnamnet Road Venture MT51.
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/75-R16 och modellnamnet Road Venture AT52.
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 245/75-R17. Däcket kommer från .